10458 TRAVERTINO SILVER
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 10458 |
| Color | GREY |
| Bundle | 1 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED AND CEMENT FILLED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 10 |
| Length | 280cm / 110inch |
| Height | 160cm / 63inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2510kg |
| Block | 10458 |
| Color | GREY |
| Bundle | 2 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | RAW |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 8 |
| Length | 280cm / 110inch |
| Height | 160cm / 63inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2000kg |
| Block | 10458 |
| Color | GREY |
| Bundle | 3 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | RAW |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 280cm / 110inch |
| Height | 160cm / 63inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2255kg |
| Block | 10458 |
| Color | GREY |
| Bundle | 4 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | RAW |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 280cm / 110inch |
| Height | 160cm / 63inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2255kg |
| Block | 10458 |
| Color | GREY |
| Bundle | 5 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | RAW |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 280cm / 110inch |
| Height | 160cm / 63inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2255kg |
| Block | 10458 |
| Color | GREY |
| Bundle | 6 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | RAW |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 4 |
| Length | 280cm / 110inch |
| Height | 160cm / 63inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1004kg |